Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

No Comments

Yeşil Alanlara Önem Verilmeli

Yeşil Alanlara Önem Verilmeli
ancak

Sürekli büyüyen şehirlerin en büyük sıkıntısı şüphesiz yeşil alanların azalmasıdır. Neredeyse parmakla sayılacak kadar azalan yeşil alanlar, halkın huzuru açısından da büyük önem taşır. Bu konuda kuşkusuz belediyelere çok iş düşmektedir. Bir çok belediye görevde oldukları süre boyunca bu konuya eğilmek gerektiğini unutur ve seçimler yaklaştığında yeniden aday olan başkanlar anlamsız biçimde oy beklemeye başlarlar.

Seçimlerin yaklaştığı dönemde konunun yeniden gündeme gelmesi bir nevi belediyeciliğin kolay bir iş olmadığına vurgu yapmaktadır. Ancak durum her belediye için bu denli iç karartıcı da değildir. Örnek başkanlardan olan Samsun Atakum belediye başkanı Metin Burma, yeşil alanlarla ilgili yüz güldüren projelerle de adını duyurmuştur. Park ve spor alanlarının halk için ne kadar büyük önem taşıdığının farkında olduğunu ve bu sebeple konuya gereken hassasiyeti gösterdiğini her fırsatta dile getiren Metin Burma’nın CHP’nin yeni dönem de aday olarak göstermesine şaşırmamak lazım.

Metin Burma, halkla olan güçlü iletişimi ve Atakum’a kattığı yüzden fazla park ve spor alanıyla dikkat çekmiştir. Gelecek dönemde de benimsediği bu hizmet anlayışı sebebiyle yeniden başkan olması muhtemeldir.

Submit a Comment